Trwają zapisy do dyniowego biegu po szczęście

23 października w Ośrodku Rekreacyjnym „Gutwin” odbędzie się „Dyniowy Bieg po Szczęście”. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Ostrowieckich Biegaczy „OstroBiec” oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” w Ostrowcu.

– Celem jest zebranie środków na zajęcia pozalekcyjne organizowane w naszej szkole, zajęcia z hipoterapii. Dzieci bardzo lubią pracę ze zwierzętami, to wycisza i uspokaja, ale szkoły nie stać na tego typu zajęcia dlatego chcemy te środki pozyskać – informuje Agnieszka Wziątek – Dryjas, dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu.

Koszt takiej terapii, na którą składa się kilka spotkań plus dowóz i odbiór uczestników ( ośrodek znajdują się w odległości kilkunastu kilometrów od Ostrowca) wynosi ok. 2 tys. złotych.
Impreza rozpocznie się biegiem wspólnym, a następnie zaplanowano biegi na innych dystansach.

– Program imprezy obejmuje bieg wspólny na dystansie 1 km, bieg i marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 9:00, a start biegu wspólnego przewidziany jest na 10:45, zaś bieg i marsz na 5 km wystartuje o godzinie 11:00. Dekoracja zawodników rozpocznie się ok. godziny 12:30. Dodatkowo można będzie nauczyć się tańca „belgijka” i  wspólnie morsować z ostrowieckimi foczkami i morsami – zachęca Anna Bober z „Ostrobiec”.

Uczniowie placówki przygotowali szereg atrakcji dla uczestników imprezy. Będzie można zajadać się pysznymi ciastami czy skosztować innych smakołyków takich jak np. zupa dyniowa. Będzie można nabyć rękodzieła przygotowane przez wychowanków ZSS. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.
Każdy kto chce wziąć udział w biegu może to zrobić wrzucając datek do puszki przed startem lub zapisać się przez facebooka Stowarzyszenia „Ostrobiec”.  To minimum 30 zł. Impreza odbywać się będzie po raz trzeci, a Radio Ostrowiec objęło wydarzenie patronatem medialnym.

/marsz/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia