Pomyśl o wypoczynku dla dziecka. Bony turystyczne ważne dłużej

Źródło: Jurapark Bałtów

Energylandia – na pierwszym, a Bałtowski Kompleks Turystyczny na drugim. W tych dwóch miejscach Polacy najchętniej realizowali bony turystyczne.

A ich ważność została przedłużona do końca marca przyszłego roku w związku z tym, że nie wszyscy jeszcze bony wykorzystali. – Prezydent podpisał już ustawę, dzięki czemu z tej możliwości wsparcia będą mogli skorzystać rodzice dzieci jeszcze przez kilka miesięcy. Co ważne, by z tego bonu skorzystać wystarczy wejść na Platformę Usług Elektronicznych, tam w zakładce ogólnej znajdziemy informację jak go zrealizować – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego ZUS-u.
W województwie świętokrzyskim rodzice mają do wykorzystania jeszcze 16,5 tysiąca bonów. Dane ZUS-u wskazują, że nie zapłacono nimi ani złotówki. – W naszym województwie przez okres lata, czyli w czerwcu, lipcu i sierpniu widać było wzmożone zainteresowanie bonami. W tym czasie aktywowano ich ponad 8 tysięcy. Widać zatem, że rodzice wzięli sobie do serca nasze prośby, by nie rezygnować z tego przywileju. I wciąż zachęcamy, by z bonów skorzystać – podkreśla Paweł Szkalej.
W sumie w województwie świętokrzyskim do wykorzystania było 122 tysiące bonów. 65 tysięcy zrealizowano w całości.
Bon w wysokości 500 zł. przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia, a dla dziecka z niepełnosprawnością wynosi 1000 zł.
Aktywacja bonu jest bardzo prosta. Trzeba wejść na Platformę Usług Elektronicznych i w zakładce ogólnej znaleźć bon turystyczny. Pobieramy stamtąd specjalny 16 cyfrowy kod. Kodem możemy zapłacić organizatorowi wypoczynku lub opłacić pobyt w hotelu, czy pensjonacie.
Według danych ZUS w całym kraju płatność bonami przyjmuje około 27 tys. podmiotów.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia