Po raz 18. członkowie ostrowieckiego Fotoklubu zaprezentowali Wystawę Doroczną

Fot. Anna Śledzińska

Po raz 18. ostrowieckie środowisko fotograficzne miało swoje święto. Doroczna Wystawa podsumowała 19 rok funkcjonowania Fotoklubu Galeria Miejskiego Centrum Kultury.

– Dużo ludzi przewinęło się przez nasz klub na przestrzeni tych lat. Niektórzy odeszli, ale nadal utrzymujemy kontakty, rozmawiamy o swoich fotografiach, dzielimy się doświadczeniami – mówi kustosz Galerii Fotografii Stanisław Dunin- Borkowski. – Przyjaźnie, które zawiązały się tutaj zostają na całe życie.\

Wystawa Doroczna to coroczne święto nie tylko ostrowieckich fotografików, ale i środowisk kultury. Jak twierdzi we wstępie do katalogu historyczna sztuki, doktor Weronika Kobylińska tegoroczna prezentacja stanowi ciekawy przegląd strategii próbujących pochwycić niecodzienność świata, wobec którego zazwyczaj czujemy już wyłącznie zobojętnienie.

Autorzy fotografii prezentowanych na wystawie, reprezentują różne zawody, różnią się wiekiem i statusem społecznym, mieszkają zarówno w mieście, jak i poza nim. Wszystkie ich doświadczenia życiowe, jak i te zbierane przez lata w Fotoklubie, wpływają na to, co postanowili pokazać.

Ostrowiecki Fotoklub na przestrzeni ostatniego roku zasilili też nowi członkowie. Jednym z nich jest Wiktoria Sadowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Na wystawie pokazała dwa portrtety swojej przyjaciółki.
– Na spotkania Fotoklubu nie chodzę regularnie, ze względu na szkołę i inne zajęcia, ale należę do klubu młodzieżowego „Statyw” – mówi Wiktoria Sadowska. – Robię zdjęcia od 2020 roku, w samym Browarze zrealizowałam kilka projektów. W Fotoklubie podoba mi się to, że jest tu wiele osób, z których mogę brać przykład. Motywujące jest to, że udało mi się znaleźć na wystawie.

W Wystawie Dorocznej udział wzięło łącznie 27 twórców. Ich prace oglądać można przez cały miesiąc.

/sla/

Ważne wydarzenia