W sobotę, 3 września startuje Rodzinny Rajd Rowerowy w Ćmielowie

Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy organizuje Koło Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność w Ćmielowie.

Wycieczka odbędzie się 3 września.

Rajd startuje spod stadionu Świtu Ćmielów. W Rudzie Kościelnej zaplanowano zwiedzanie tamtejszego zabytkowego drewnianego kościoła z XVIII wieku ufundowanego przez Franciszka Ksawerego Kochanowskiego. Rajd zakończy się w Podgórzu, gdzie odbędzie się wspólne grillowanie, a dla dzieci przygotowano gry i zabawy oraz upominki dla uczestników wyprawy.

– Trasa jest bardzo malownicza , prowadzi drogą powiatową do Rudy Kościelnej, a więc wśród lasów. Liczy 12 kilometrów, teren jest płaski, myślę, że nie będzie uciążliwy. Chodzi przede wszystkim o promowanie aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży- mówi przewodniczący Mirosław Rogoziński. I dodaje, że ze względów bezpieczeństwa ustalony limit uczestników wynosi 60 osób.
Rajd organizowany jest przy współpracy z Urzędem Gminy w Ćmielowie.
– W moim gabinecie nigdy nie było na raz tyle osób organizujących wydarzenie. To wspaniałe, że tyle ludzi, zupełnie społecznie chce coś zorganizować. Rozmawiamy co dalej, bo w tym roku jedziemy na północ gminy, ale w przyszłym możemy już dotrzeć do miejscowości na południu- zapowiada burmistrz Joanna Suska.
Warto dodać, że Koło Emerytów i Rencistów w Ćmielowie przynajmniej raz w roku stara się organizować jakieś imprezy dla swoich członków. Są to marsze nordic walking, wycieczki piesze, ale także wyjazdowe do atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce. Członkowie Koła spotkają się na wigiliach i śniadaniach wielkanocnych.
A Rodzinny Rajd Rowerowy startuje spod stadionu Świtu Ćmielów 3 września o godzinie 11.

/joge/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia