Oblegana konferencja 'Rynek pracy 2022″. Zostały ostatnie wolne miejsca

Cyklicznie organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim konferencja 'Rynek Pracy’ w tym roku odbędzie się w piątek 9 września w Ostrowieckim Browarze Kultury i cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Zgłoszenia wysłało już czterdzieści pięć osób, a miejsc jest nie więcej niż sześćdziesiąt.

Zaproszeni specjaliści poruszą na konferencji zagadnienia związane ze zmianami w prawie pracy, czy szansami oraz zagrożeniami płynącymi dla przedsiębiorców z tzw. Polskiego Ładu. O kłopotach związanymi z rekrutacją w czasach rynku pracownika i jak sobie z nimi radzić mówić z kolei będzie Dariusz Fryziel, psycholog społeczny specjalizujący się w zarządzaniu zasobami ludzkimi. -To jest niezwykle ważny temat. Obserwujemy przecież jak ciężko jest dobrać odpowiedniego pracownika w różnych firmach, jak pracodawcy zgłaszają uwagi, że pracownikom brakuje kompetencji, kwalifikacji, ale też motywacji do pracy – zaznacza Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na konferencji o planowanych unijnych dotacjach w ramach regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 powie z kolei Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej ostrowieckiego urzędu pracy. Można je przesyłać do 6 września, ale liczba miejsc wyczerpać może się wcześniej. Dlatego nie warto tego odkładać na ostatnią chwilę.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia