Mężczyźni, badajcie się! Stowarzyszenie 'Gladiator” zachęca do udziału w mitingu na Gutwinie

Do udziału w mitingu rekreacyjnym pod hasłem 'Profilaktyka najtańsza broń w walce z chorobami nowotworowymi” zaprasza mężczyzn w najbliższy piątek 26 sierpnia Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty 'Gladiator’.

Panowie, zwłaszcza ci po pięćdziesiątym roku życia, którzy mają lub podejrzewają u siebie problemy z gruczołem krokowym, będą mogli skorzystać z indywidualnych porad z zakresu urologii i ćwiczeń mięśni głębokich. W programie wydarzenia są także zajęcia gimnastyczne, w tym ćwiczenia mięśni głębokich odpowiedzialnych za trzymanie moczu. – Profilaktyka to jest najskuteczniejsza i najtańsza broń w walce z chorobami nowotworowymi i chcemy panów przekonywać do regularnych badań – podkreśla Janusz Marszycki, prezes stowarzyszenia. – Mężczyźni, wbrew temu, że nazywa się ich silną nacją, to są słabi i boją się badania u urologa. Niestety najskuteczniejszym badaniem, jeżeli chodzi o gruczoł krokowy, jest badanie przez odbyt. Najprostsze badania są czasem najbardziej wiarygodne – dodaje.

Prezes Marszycki zaznacza, że diagnoza dziś nie jest wyrokiem, a wczesne diagnoza i leczenie dają dużą szansę na normalne życie.
Spotkanie w najbliższy piątek odbędzie się na Gutwinie i rozpocznie się w południe. – Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Będziemy rozdawać materiały informacyjne dotyczące chorób nowotworowych całego układu moczowo-płciowego. To są bardzo dobrze przygotowane wydawnictwa – zachęca prezes Marszycki.

Miting jest współfinansowany przez gminę Ostrowiec. Potrwa do 17.00.

/mag/

Ważne wydarzenia