Jaka pogoda czeka nas w najbliższy weekend?

Przez resztę dnia i jutro do wieczora czekają nas upały – prognozują synoptycy z portalu Storm Chasers Świętokrzyskie – Pogoda i atmosfera.


Jak mówi Wojciech Nadziałek z portalu, dominować będzie słońce i niewielkie zachmurzenie. Sytuacja może się zmienić właśnie w piątek wieczorem.
– Wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę niewykluczone, że rozwiną się burze. Szczególnie ryzyko to dotyczy zachodniej części województwa świętokrzyskiego. Na wschodzie to ryzyko będzie znacznie mniejsze. Sobota także z możliwymi burzami, ponownie największe ryzyko wytworzenia się komórek burzowych będzie w zachodnich powiatach regionu, choć te zjawiska będą mogły rozwinąć się także w pozostałej części województwa. Podczas burz możliwe będą intensywne opady deszczu, silny wiatr, a także niewykluczony jest grad – tłumaczy.
Łowca burz dodaje, że podczas ewentualnych burz będą możliwe podtopienia i porywy wiatru dochodzące do 90 km/h, lokalnie być może nawet silniejsze.
Temperatura w sobotę dochodzić może lokalnie do 31 stopni Celsjusza, a w niedzielę synoptycy spodziewają się temperatury od 24 do 26 stopni Celsjusza w województwie świętokrzyskim. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie ochłodzi się.
Wojciech Nadziałek podkreśla, że sytuacja pogodowa może się w każdej chwili zmienić. Zachęca do śledzenia portalu Storm Chasers Świętokrzyskie, gdzie na bieżąco aktualizowane są prognozy pogody.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia