Kładka prowadząca do dworca PKP będzie wyremontowana w całości

Miasto chce wyremontować należącą do gminy część kładki dla pieszych nad ulicą Onufrego Zagłoby, która stanowi ważny łącznik z dworcem PKP.

Chodzi o około 1/3 kładki, która bezpośrednio przebiega nad jezdnią. Przypomnijmy, że PKP obecnie prowadzi remont swojej części.
Prezydent Jarosław Górczyński tłumaczy, że miasto miało plany, by wspólnie ze spółkami PKP wyremontować całość kładki, jednakże okazało się, że PKP prowadzi swoją politykę.
– Takie porozumienie zostało zawarte kilka lat temu pomiędzy miastem a PKP. Wspólnie została przygotowania dokumentacja i byliśmy gotowi, by ten remont także wspólnie wykonać. Niestety PKP podjęło inną decyzję i nie skorzystało z tej dokumentacji i spółka postanowiła sama wyremontować swoją część kładki. Zostaliśmy w tej sytuacji niejako postawieni pod ścianą i ogłosiliśmy przetarg – wyjaśnia.
Prezydent Górczyński dodaje, że wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 150 dni na przeprowadzenie remontu. Jest więc szansa, że zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku.
Chętnie firmy na wzięcie udziału w przetargu mają czas do 25 sierpnia na zgłoszenie ofert.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia