Rusza drugi etap budowy sali koncertowej. Surowe wnętrza nowego budynku robią wrażenie

Szczęśliwie, choć nie bez problemów udało się rozstrzygnąć przetarg na realizację drugiego, przedostatniego etapu budowy sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim i dziś została podpisana umowa z wybraną w przetargu firmą AnnaBud.

To ta sama firma, która wykonała stan surowy zamknięty z instalacjami. Do przetargu nikt inny nie przystąpił, a Centrum Edukacji Artystycznej, które z ramienia resortu kultury zabezpiecza fundusze na inwestycje, musiało dołożyć prawie milion złotych. Drugi etap będzie kosztował ponad 3,5 miliona. – Prace obejmują roboty zewnętrzne, czyli całe zagospodarowanie działki, wjazd od ulic Iłżeckiej zostanie wyremontowany, wykonana zostanie cała elewacja. Będą zrobione wszystkie przyłącza, a więc prądu, teletechniki, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągu. Będą też wyremontowane trzy pomieszczenia: węzła cieplnego, rozdzielni głównej i hydroforni – mówi Grzegorz Moćko, przedstawiciel firmy, która jest inwestorem zastępczym.

Trzeci etap, wykończeniowy, ma być realizowany w przyszłym roku i może kosztować około 15-16 milinów złotych. Centrum Edukacji Artystycznej pierwotnie planowało przeznaczyć na realizację całej inwestycji 18 milionów, a już wydali ponad 7 za pierwszy etap i zabezpieczyli 3,5 na drugi. – Jest znacznie drożej, ale cieszymy się, że udało się rozpocząć budowę i możemy ją teraz kontynuować – mówi Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor szkoły muzycznej. – Młodzież będzie mogła w końcu wystąpić na dużej scenie przed publicznością. Sala kameralna w szkole nie pomieści nawet wszystkich uczniów, nie mówiąc o rodzicach, pedagogach i gościach – podkreśla dyrektor szkoły.

Obiekt, teraz w stanie surowym, jest imponujących rozmiarów. Oprócz sali koncertowej z balkonem i dużą sceną z zapadnią znajdą się tam również sale ćwiczeń dla perkusistów, orkiestry dętej, pokoje dla gości szkoły, a także studio nagrań.

/mag/

 

Ważne wydarzenia