Trwa XV Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej

Wielki Ogień zapłonął w ostrowieckim Parku Miejskim już po raz 15. Trwa jubileuszowa edycja wydarzenia, a wczoraj na deskach amfiteatru zaprezentowały się trzy zespoły.


Festiwal otworzył ostrowiecki zespół Tom Holder, którzy po koncercie mówili, że dla nich samo wydarzenie jak i postać Miry Kubasińskiej miały spory wpływ na ich ukształtowanie muzyczne.
– Stąd pochodzimy i kultywujemy te bluesowe tradycje. To jest najważniejszy festiwal w mieście i trzeba grać na nim po prostu. Zawsze się cieszymy, kiedy mamy okazję pograć trochę naszych i nie tylko utworów. Dla nas to jest też zawsze dobra zabawa – mówili.
Później na scenę 'wjechała’ Big Bike Orchestra, która najpierw grając na dużym rowerze okrążyli Park Miejski, a potem rozgrzewali zebraną publiczność swoją muzyką.
Kulminacja pierwszego dnia Wielkiego Ognia nastąpiła około godziny 20:30 gdy na deskach amfiteatru pojawił się zespół Pauliny Przybysz – Rita Pax, który zaprezentował utwory z płyty 'Piękno. Tribute to Breakout’.
Przed koncertem zapytaliśmy Paulinę Przybysz: Dlaczego jej zespół postanowił wziąć na warsztat utwory z repertuaru Breakout?
– To jeden z najbardziej sentymentalnych zespołów mojego dzieciństwa, a w 2019 roku była okrągła, 50-ta rocznica płyty „Na drugim brzegu tęczy”. Myślę, że postać Miry Kubasińskiej jest bardzo pociągająca dla każdej wokalistki i spotkanie się z tymi utworami było po prostu piękne – tłumaczyła.

A dziś o godzinie 16:00 rozpoczyna się pierwsza część konkursu młodych wykonawców, który kontynuowany będzie jutro. Łącznie weźmie w nim udział 14 zespołów prezentujących różne gatunki muzyki.
O godzinie 19:00 zagra Inclusion, a o 20:30 autorzy takich hitów jak 'Makumba’ czy 'Słoneczny Patrol’, czyli oczywiście zespół Big Cyc.
Jutro po drugiej części konkursu młodych wykonawców zagrają jego laureaci, a XV jubileuszowy Festiwal Wielki Ogień zamknie występ Piotra Nalepy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia