Znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią na Wielkim Ogniu

fot. Stanisław Dunin-Borkowski

Big Cyc będzie jedną z gwiazd tegorocznego, jubileuszowego, XV festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej, który odbędzie się w dniach od 8 do 10 lipca.
Założony w 1988 roku w Łodzi zespół, który na koncie ma już 19 albumów i jest autorem wielu hitów jak 'Makumba’, 'Dres’ czy 'Słoneczny patrol’, wystąpi w drugi dzień festiwalu. Wcześniej organizatorzy Wielkiego Ognia zdradzili, że pierwszego dnia wystąpi Big Bike Orchestra, półfinaliści XIII edycji programu 'Mam Talent’. Zespół w swojej muzyce miesza różne gatunki z różnych zakątków świata. Co ciekawe, muzycy potrafią zagrać koncert jadąc jednocześnie na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze.
Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury podkreśla, że wszyscy wykonawcy, którzy wystąpią w Ostrowcu w tych dniach, zostali już zakontraktowani. Kolejne nazwy zespołów zdradzać będą na dniach.
Równocześnie jeszcze do 17 czerwca mają czas zespoły, które chciałby wystąpić przed ostrowiecką publicznością i jury w ramach 'Konkursu Młodych Wykonawców’.
-Rozsyłamy takie informacje po centrach i ośrodkach kultury w całej Polsce. Nastawiamy się na brzmienia rocko-bluesowe, ale nie zamykamy się na żaden gatunek – mówi Jacek Kowalczyk i dodaje, że duża część zespołów, które do tej pory były laureatami konkursu, stały się rozpoznawalne. Jako przykład można podać znany z anteny Radia Ostrowiec Reggaeside czy Clock Machine.
Młode zespoły walczyć będą o nagrody finansowe, których łączna pula wynosi 15 tysięcy złotych. Nagrodzone zostaną I i II miejsce, najlepsze wykonanie utworu z repertuaru Miry Kubasińskiej oraz najlepszy muzyk.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia