Dwie osoby poszkodowane po wypadku z udziałem ciągnika rolniczego

fot. KP PSP w Ostrowcu

Do poważnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło w ostatnią sobotę około 18.00 w miejscowości Gromadzice. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, kierując ciągnikiem na zakręcie na spadku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, wskutek czego ciągnik się wywrócił. Kierujący pojazdem był w chwili zdarzenia trzeźwy. Podróżował z nim jeszcze 48-letni mieszkaniec gminy Iwaniska – informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.

Ciągnik był zaprzężony w wóz załadowany drzewem. Kierowcy i pasażerowi wydostać się z kabiny pomogli świadkowie zdarzenia  jeszcze przed przybyciem policji i straży pożarnej. – Jeszcze przed naszym przyjazdem dwie poszkodowane osoby znajdowały się już pod opieką ratowników medycznych. Mężczyźni, po medycznym zaopatrzeniu, trafili do szpitali – mówi Barbara Majdak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Jeden z mężczyzn został przewieziony karetką do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, drugi śmigłowcem do szpitala w Starachowicach. – Obaj mężczyźni odnieśli obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu, dlatego zdarzenie kwalifikujemy jako wypadek. Jego okoliczności i przyczyny ustalają policjanci z ćmielowskiego komisariatu – dodaje rzeczniczka policji.

/mag/

Ważne wydarzenia