W mieście trwają wiosenne porządki

Z lepszą, już prawdziwie wiosenną pogodą rozpoczęły się w mieście prace porządkowe.

– Ruszyliśmy teraz z robotami pełną parą. Przebiegają w większości częściach miasta, ale na razie skupiliśmy się w tych najważniejszych, jak parki i skwery – informuje Piotr Mazik, naczelnik Wydziału Ekologii i Infrastruktury.
Pracownicy Zakładu Usług Miejskich w Parku Miejskim wykonali już większość zaplanowanych działań. Przycięte są krzewy, skoszone trawniki, pozamiatane chodniki i ścieżki, umyte ławki, zdezynfekowane kosze na śmieci. Zieleń jest już także porządkowana wzdłuż najważniejszych ulic, a roboty stopniowo będą się przenosić na mniejsze. W planach jest wymiana uszkodzonych urządzeń zabawowych, piasku w piaskownicach. Wcześniej miasto zostało ukwiecone roślinami wiosennymi. Urzędnicy planują już nasadzenia letnie.
Po zakończeniu akcji Zima i uprzątnięciu ulic z piasku ruszyły już remonty cząstkowe ulic i odnawianie oznakowania poziomego. – Konserwację oznakowania poziomego prowadzimy już w Denkowie. Rozpoczynamy od przejść dla pieszych – dodaje naczelnik Mazik. Myte, jak wymienia, będą też wiaty przystankowe. Do uruchomienia po zimie przygotowywane są też fontanny.

/mag/

Ważne wydarzenia