Marsz z kijkami i integracyjne ognisko na Gutwinie. To propozycja na dziś

Integracyjne ognisko na Gutwinie, a wcześniej marsz nordic walking spod siedziby organizacji na osiedlu Słonecznym organizuje dziś Fundacja Aktywnych Mam. Spotkanie wszystkich chętnych w miejscu wymarszu z kijkami zaplanowano na 17.00.

– O godzinie 17.00 startujemy z osiedla Słoneczne 17 i czeka nas trasa o długości 2,5 km na Gutwin, gdzie będzie na nas czekało już ognisko, takie integracyjne spotkanie z konkursami. Przewidujemy, że będą zarówno niepełnosprawni, jak i pełnosprawni oraz nasi goście z Ukrainy – mówi Paulina Kopeć z fundacji Aktywnych Mam.
Wydarzenie inauguruje projekt 'Sprawny Niepełnosprawny’, na realizację którego fundacja pozyskała dotacje z Ministerstwa Sportu w wysokości blisko 26 tysięcy złotych. – W ramach tego projektu do końca listopada będą organizowane zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Będą to zajęcia multisensoryczne, ogólnorozwojowe. Lista uczestników jest już zamknięta, rekrutacje prowadziliśmy w marcu i bardzo szybko zamknęliśmy nabór – wyjaśnia Paulina Kopeć.
Dzisiejsze wydarzenie, jako integracyjne, kierowane jest nie tylko do osób z niepełnosprawnościami, ale wszystkich chętnych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia