Do 2 maja trzeba rozliczyć się z fiskusem. Strajk związkowców nie zakłóca obsługi podatników

Ostatnich kilka dni zostało na rozliczenie się z podatku PIT za miniony rok. Podatnicy mają na to czas do 2 maja.

– Urzędy skarbowe pracują w wysłużonym czasie pracy w poniedziałki. Tego dnia są czynne do 18.00. Zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 są przygotowane dla podatników w usłudze Twój e-PIT. Nawet jeżeli podatnik nie skorzysta z tej usługi i nie zatwierdzi zeznania, to ono z automatu zostanie zaakceptowane 2 maja w systemie i przesłane do właściwego urzędu skarbowego – mówi Anna Jasnosz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. Zachęca jednak, żeby zalogować się do usługi Twój e-PIT i sprawdzić przygotowane zeznanie, żeby na przykład wprowadzić przysługującą ulgę lub wskazać organizację pozarządową, której chcemy przekazać swój 1 procent podatku.

Rzeczniczka Jasnosz podkreśla, że jeżeli podatnik ma potrzebę skonsultowania swojego zeznania, to może umówić się na wizytę w swoim urzędzie. – Obsługa interesantów jest niezakłócona – zapewnia, pytana przez nas o rozpoczęty dziś protest urzędników skarbowych, którzy domagając się podwyżek i poprawy warunków pracy zapowiadają, że codziennie w południe będą odchodzić od biurek na 15 minut. – Obsługa bieżąca podatnika jest w urzędzie zapewniona, tak samo jak ciągłość pracy urzędu i każdy z podatników, który jest umówiony na wizytę w urzędzie zostanie obsłużony – zaznacza.
Rzeczniczka izby podkreśla, że protest organizuje jedna z kilkunastu organizacji związkowych w Krajowej Administracji Skarbowej. W województwie świętokrzyskim 'Związkowa Alternatywa’ ma mieć kilkunastu członków.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia