Bezrobocie w powiecie spada

Bezrobocie w powiecie ostrowieckim spada. Po pierwszym kwartale tego roku, czyli na koniec marca zarejestrowanych w urzędzie było 3174 osoby bezrobotne. To spadek o ponad 200 osób w porównaniu do końca lutego.

Zasiłek dla bezrobotnych pobiera ponad 620 osób, z czego ponad 300 stanowią kobiety. Stopa bezrobocia w powiecie wynosi 9,6 proc., podczas gdy w analogicznym okresie zeszłego roku była na poziomie 12, 4 proc.
– Coraz więcej na wiosnę poszukuje pracy, szuka dla siebie odpowiedniego miejsca zatrudnienia. Dużo osób podjęło już zatrudnienie – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor ostrowieckiego urzędu pracy. Zachęca do odwiedzania strony internetowej urzędu, gdzie każdego dnia dostępnych jest ponad 100 ofert dotyczących wolnych miejsc pracy. Podkreśla, że pracodawcy poszukują pracowników z różnych obszarów. – Mamy miejsca dla brukarzy, drukarzy czy pomocników i technologów produkcji. Mamy branże usługowe, branżę budowlaną, która cieszy się cały czas dużym zainteresowaniem. Poszukiwani są kierowcy, sprzedawcy, osoby do sprzątania – wyjaśnia dyrektor Stafijowska.

Oferty pracy zajdziecie zarówno na stronie internetowej urzędu ostrowiec.praca.gov.pl, jak i w mediach społecznościowych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia