Kiedy nowe miejsce do gry w tenisa?

Nowe życie już wkrótce dostaną dwa korty przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowcu ( dawnej 13-tce.)

– Prace trwają. Aktualnie robione jest ogrodzenie obiektu. Czekamy na dostawę mączki. Ta powinna do nas dotrzeć z Łodzi już niebawem – mówi Dariusz Szczodrak, pomysłodawca reaktywacji kortów i miłośnik tenisa ziemnego.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Tenisa 'Return’  zamierza wyremontować obiekt tak, aby w przyszłości służył mieszkańcom Ostrowca i okolic. Zostały już zakupione linie i siatki. Przy obiekcie stworzona zostanie sportowa infrastruktura. W planach jest oświetlenie, które pozwoli także po zmroku grać w tenisa. Stowarzyszenie zamierza organizować turnieje tenisowe oraz bezpłatnie uczyć dzieci i młodzież gry w tenisa.

– Może nie wszyscy wiedzą, ale w Ostrowcu są bardzo utytułowani tenisiści. To Paweł Szurmiak, zdobywca  rakiety Wojciecha Fibaka, Marek Młodnicki, były mistrz Polski hutników czy Maciek Nowak, który w minionym roku zdobył mistrzostwo Polski 40+. Fajnie by też było mieć w Ostrowcu korty kryte, by zawodnicy nie musieli jechać do Radomia czy Sandomierza by potrenować w okresie zimowym  – dodaje Dariusz Szczodrak.

Umowa z miastem i Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej i Tenisa 'Return’ na dzierżawę obiektu została podpisana na okres 3 lat. Korty powinny zostać oddane do użytku już w na początku maja.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia