Aktywne Mamy zorganizują bezpłatne zajęcia ruchowe dla niepełnosprawnych mieszkańców Ostrowca

żródło: facebook.com/Fundacja-Aktywnych-Mam

25 tysięcy 726 złotych na organizację nieodpłatnych zajęć ruchowych dla grupy 50 osób niepełnosprawnych otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki ostrowiecka Fundacja Aktywnych Mam.

– Będą to zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla dzieci, dorosłych jak i seniorów. Zajęcia te będą się głównie opierały na gimnastyce ogólnorozwojowej. Będą to także zajęcia taneczne i multisensoryczne, czyli nakierowane na rozwój sensoryczny osób z niepełnosprawnościami. Będzie ten nordic walking, bo realizacja projektu przypada na okres od kwietnia do listopada – mówi Paulina Kopeć, prezes fundacji. Dodaje, że niektóre zajęcia będą prowadzone Metodą Ruchu Rozwojowego według terapeutki Weroniki Szenborn.

Zajęcia będą się odbywały w rożnych godzinach, żeby zarówno osoby pracujące czy rodzice małych dzieci mogli z nich skorzystać. Prowadzone będą w siedzibie 'aktywnych Mam’ na osiedlu Słonecznym w okresie od kwietnia do listopada. Zapisy już ruszyły. Warunkiem skorzystania z tej formy wsparcia jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i meldunek na terenie gminy Ostrowiec.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia