Dariusz Ogłaza pozostaje na stanowisku prezesa KSZO 1929 Ostrowiec

Dariusz Ogłaza pozostanie na stanowisku prezesa klubu KSZO 1929 Ostrowiec.

Agnieszka Rzęchowska pozostaje członkiem zarządu, a miejsce po rezygnacji Pawła Kapsy, który – jak się dowiedzieliśmy – przebywa już na stałe w Austrii, zajmie Piotr Chorab, pracownik Stowarzyszenia Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec. Takie decyzje zapadły podczas wczorajszego (14.03) Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec Św. Wzięło w nim udział tylko 12 spośród ponad 120 osób należących do stowarzyszenia.
Dariusz Ogłaza i Agnieszka Rzęchowska wycofując wczoraj swoje rezygnacje po tym, jak nie było chętnych na ich miejsce w zarządzie zapowiedzieli, że swoje funkcje będą pełnić tylko do końca czerwca tego roku.
-Dokończymy rozgrywki, postaramy się powalczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli. Damy więcej czasu na wyłonienie kandydata na prezesa i członków zarządu – mówił Dariusz Ogłaza.
Dodawał, że w zarządzie klubu chętnie widziałby także przedstawiciela samorządu Ostrowca. Tymczasem na wczorajszym zebraniu przedstawicieli miasta nie było.
Pytany o absencję Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, twierdzi, że przedstawiciele samorządu nie otrzymali zaproszenia na wczorajsze walne zebranie.
– Nie dostaliśmy zaproszenia. Jeżeli ktoś nas zaprasza to po prostu się pojawiamy. Przypominam, że zebranie jest dla członków stowarzyszenia, ale oczywiście jako sponsorzy chętnie pojawiamy się – wyjaśnia.
Piotr Dasios dodaje, że miasto jest otwarte na propozycję uzupełnienia składu zarządu o jego przedstawicieli
– Jeżeli to będą poważne propozycje, to oczywiście jako gmina rozważymy udział. Sponsorem jest także powiat ostrowiecki, więc nie widzę przeciwskazań, aby przedstawiciel powiatu również zasilił skład zarządu. Jesteśmy otwarci, ale musi to być rzetelna i poważna propozycja – tłumaczy.
Dodajmy, że jeśli nie znajdą się chętni do poprowadzenia stowarzyszenia i klubu oznaczać to może konieczność ich likwidacji.

/bart/

Ważne wydarzenia