Ponad 120 tysięcy złotych na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych

Ponad 120 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku samorząd Bodzechowa dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych.

– Dofinansowanie otrzymają trzy stowarzyszenia – mówi Robert Burda, kierownik referatu obywatelsko-gospodarczego w gminie Bodzechów. Pierwszym zadaniem jest pozyskiwanie, magazynowanie i wydawanie żywności oraz odzieży dla mieszkańców gminy, które będzie realizował Polski Komitet Pomocy Społecznej, oddział w Ostrowcu. Drugie zadanie to upowszechnianie i wspieranie sportu na terenie gminy, które poprowadzi w tym roku Stowarzyszenie Ostrowiecka Akademia Piłkarska Galacticos. Trzecie zadanie to organizacja imprez kulturalnych na terenie gminy, które po raz kolejny zrealizuje Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bodzechowie.

Większość środków zostanie przekazana na inicjatywy kulturalne w wysokości 50 tysięcy złotych. W tej kategorii przeważają inicjatywy związane ze spędzaniem czasu wolnego przez różne grupy wiekowe, zajęcia pozaszkolne, spotkania warsztatowe, czy imprezy w plenerze. Na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży gmina przekaże 20 tysięcy, zaś na działania realizowane w ramach pomocy społecznej, czyli przekazywanie odzieży i żywności potrzebującym mieszkańcom – 7 tysięcy złotych. – Mamy też zadanie wieloletnie – prowadzenie świetlicy w Mirkowicach i na ten cel przekazaliśmy w tym roku 45 tysięcy złotych – dodaje kierownik Burda.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia