Apteczka zamiast kwiatka w Dzień Kobiet. Dary pojadą do Ukrainy

Ostrowiecki Hufiec ZHP organizuje akcję 'Apteczka zamiast kwiatka’. W Dzień Kobiet przekonują, że panowie paniom zamiast kwiatów ofiarować mogą ciepły gest, a środki finansowe przeznaczyć na pomoc walczącej Ukrainie.

– Zamiast kupować kwiatka, który może będzie piękny i będzie pięknie pachniał, ale szybko zwiędnie, można zadbać tego dnia o najlepszą kobietę, przygotować obiad, kolację, posprzątać, a pieniądze przeznaczyć na zakup apteczki, która pojedzie na Ukrainę – mówi Dariusz Czupryński, komendant Hufca ZHP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Harcerze, tak jak inne organizacje, prowadzi zbiórkę potrzebnych w Ukrainie materiałów opatrunkowych. Apteczki można dostarczać do komendy hufca w szkole podstawowej nr 4 przy ulicy Polnej. – W dalszym ciągu w weekend będziemy zbierać jeszcze dary od mieszkańców Ostrowca. Pojawimy się na targowisku oraz w Galerii Ostrowiec i te apteczki można nam dostarczać także w kolejnych dniach – zachęca do wsparcia zbiórki Dariusz Czupryński.

Harcerze prowadzą także zbiórkę artykułów higienicznych, środków czystości, żywności z długim terminem ważności. Zakupione mają też leki. Część tych produktów trafi do Ukrainy, część zostanie przekazana uchodźcom w Ostrowcu.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia