Ostrowieccy policjanci udzielą bezpłatnych porad

Do 27 lutego 2022 roku trwa w całej Polsce 'Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.


Do akcji przyłączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu , gdzie bezpłatnie można uzyskać fachową pomoc od policjantów na miejscu w komendzie a także w komisariatach na terenie powiatu ostrowieckiego. Dodatkowo – jak mówi Ewelina Wrzesień, rzeczniczka prasowa ostrowieckich policjantów – dyżury telefonicznie pełną dzielnicowi.
-Istotnym przesłaniem prowadzonych w tym czasie działań jest uświadomienie osobom pokrzywdzonym, że mogą liczyć na wsparcie i pomoc nie tylko podczas tego tygodnia, ale również na co dzień. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną realizacja przedsięwzięcia odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Porad będą udzielać funkcjonariusze, do których zadań należeć będzie informowanie osób zainteresowanych o prawach osób pokrzywdzonych – tłumaczy Ewelina Wrzesień.
Szczegółowy harmonogram dyżurów funkcjonariuszy został opublikowany na stronie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Przypomnijmy, że do obchodów 'Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem’ przyłączył się także Sąd Rejonowy w Ostrowcu, gdzie również do końca tygodnia można bezpłatnie uzyskać poradę specjalisty.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia