Nadchodzi czas rozliczeń podatku akcyzowego dla rolników

Tylko do końca lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

– Zapraszamy rolników do urzędu, ale koniecznie z fakturami dokumentującymi zakup oleju – Małgorzata Wiatr, kierownik referatu podatków i opłat lokalnych Urzędu Gminy Bodzechów.
Dotyczy to faktur z okresu od 1 sierpnia 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku.
W przypadku tych, którzy ubiegają się o zwrot podatku w odniesieniu od bydła należy dostarczyć zaświadczenie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa potwierdzające liczbę tzw. dużych jednostek przeliczeniowych z roku poprzedniego.
I tu dobra wiadomość. – Zwiększono limit zużycia oleju napędowego ze 100 do 110 litrów na jeden hektar użytków rolnych i z 30 do 40 litrów na jedną dużą jednostkę przeliczeniową bydła – mówi Małgorzata Wiatr. – To oznacza, że stawka nie zmieniła się – jest to jeden złotych do litra – ale w związku z tym limitem rolnik, który ma na przykład hektar użytków rolnych dostanie nie 100, a 110 zł. – wyjaśnia szefowa referatu podatków i opłat.
joge

Podziel się

Ważne wydarzenia