Coraz mniej czasu na złożenie PIT-28

Ruszyły rozliczenia podatkowe za 2021 r. Zeznanie PIT-36, 37 i 38 można składać do 2 maja. Jednak przedsiębiorcy rozliczający się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz podatnicy otrzymujący przychody z najmu muszą się śpieszyć z wypełnieniem druków PIT-28. Muszą go złożyć do 28 lutego.

– Warto dotrzymać tego terminu, bowiem za złożenie PIT-28 po terminie, grożą nieprzyjemne konsekwencje karno-skarbowe – mówi Anna Jasnosz, z rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. PIT-28 można złożyć w formie tradycyjnej, elektronicznej bądź również przez usługę Twój e-PIT. Składając jednak wspomnianą deklarację za pośrednictwem usługi Twój e-PIT należy zachować szczególną ostrożność.
– Deklaracje te nie zostaną automatycznie zapisane. Trzeba będzie uzupełnić je o takie dane jak przychód. KAS nie ma wszystkich danych niezbędnych do rozliczenia, dlatego trzeba je wysłać samodzielnie – wyjaśnia Anna Jasnosz. Dodaje, że w zeszłym roku w województwie świętokrzyskim tylko drogą elektroniczną złożono ponad 33 tysiące 400 deklaracji PIT-28.

A ja przypomnę, że w przypadku nadpłaty fiskus ma 45 dni na zwrot. W niektórych przypadkach termin ten może jednak wynieść do nawet trzech miesięcy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia