Światło.Czuli. Gratka dla miłośników fotografii

Źródło: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II Kraków

Na niezwykłe spotkania z ludźmi, którzy oglądają i zapisują obraz świata migawką aparatu zaprasza doktor Lucyna Rotter, wykładowczyni Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, inicjatorka cyklu, który nosi nazwę 'Światło. Czuli’.

22 lutego, czyli w nadchodzący wtorek gościem będzie Janusz Marynowski, muzyk, kontrabasista, fotograf i dyrektor Sinfonia Varsovia.
– Rozmawiać będziemy o tym jak to jest zrobić zdjęcie, na którym słuchać muzykę . Na wernisażu towarzyszącym rozmowie będą przede wszystkim portrety Krzysztofa i Elżbiety Pendereckich, które pan dyrektor robił wiele lat współpracując z Pendereckimi i podglądając proces twórczy. To jak rodzi się muzyka, jak rodzi się muzyk – mówi Lucyna Rotter.
Spotkanie odbędzie się o godz. 17. Jego transmisję można oglądać w internecie na kanale telewizji JP2 TV. Można też do niej wrócić, bo zapis wywiadu będzie dostępny w internecie.
W ramach cyklu odbyły się już cztery spotkania. Ich bohaterami byli: Cezary Borowy – relacjonujący fotograficznie swój pobyt w Indiach, którego pokłosiem stała się książka 'Jak zostałem przemytnikiem w Indiach’, Tomasz Susuł, jeden z wybitniejszych polskich fotografików krajobrazowych, nagradzany w wielu konkursach fotograficznych, Elżbieta i Andrzej Lisowscy, podróżnicy i fotograficy oraz Krzysztof Karolczyk, fotoreporter Gazety Wyborczej.
Wywiadów tych posłuchać można poprzez stronę internetową upjp2.edu.pl.
/joge/

Ważne wydarzenia