Finał WOŚP w Waśniowie przyniósł ponad 11 tysięcy złotych

Źródło: UG Waśniów

Wyjątkowo udana była tego roczna zbiórka podczas wielkiego finału Wielkiej orkiestry Świątecznej pomocy w gminie Waśniów. Zaangażowali się w nią nie tylko dzieci i młodzież, ale także pracownicy urzędu, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, kluby seniora, pszczelarze pracownicy instytucji gminnych, którzy zbierali pieniądze jako wolontariusze.

– Pracownicy przy udziale naszych uczniów ze szkoły w Waśniowie – Julii Szczepaniak, Zofii Wątór, Łucji Miśkiewicz, Janka Gajewskiego, Piotra i Tomka Gronkowskiego, którzy byli wolontariuszami tworzyli waśniowski sztab WOŚP. Kwesty odbywały się na waśniowskim rynku, przy kościołach na terenie naszej gminy. przy marketach, które zgodziły się współpracować z nami i uczestniczyć w tej akcji – wylicza wójt Krzysztof Gajewski.
W zbiórce pomagali także strażacy ochotnicy, którym jak się okazuje nie brakowało dodatkowych emocji. Ze sztabu, który znajdował się w strażnicy w Waśniowie musieli wyjeżdżać do akcji.
– Trzykrotnie na sygnale musieli wyjeżdżać ze strażnicy, bo byli wzywani do działań pomocowych przy usuwaniu powalonych drzew – podkreśla wójt Waśniowa.
W sali gimnastycznej szkoły zorganizowano licytację, podczas której zebrano niemal 2 tys. 900 zł. Ale waśniowski sztab podsumował już całą zbiórkę.
– Zebraliśmy 11 tysięcy 201 złotych, co na dziś po Ostrowcu daje nam drugie miejsce wśród gmin powiatu ostrowieckiego. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie w akcję, która jest czymś wspaniałym w Polsce – podkreśla wójt Gajewski.
I dodaje, że od kiedy organizują finał WOŚP w gminie to drugi w historii wynik jeśli chodzi o wysokość zebranej kwoty. .
Ostateczną sumę zbiórki w 30-stym finale WOŚP na terenie powiatu ostrowieckiego poznamy po 16-stym lutego. A w tym roku, przypomnijmy, WOŚP wspiera okulistykę dziecięcą.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia