Starachowice wprowadzają bezpłatną komunikację dla mieszkańców miasta

źródło zdjęcia: UM Starachowice

Wiosną mieszkańcy Starachowic będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Prezydent Marek Materek tłumaczy, że właśnie wiosną na ulice miasta wyjadą zupełnie nowe autobusy i to będzie najlepszy moment, aby taki zamiar wprowadzić w życie. Wcześniej – jak wyjaśnia – należało znacznie zmodernizować zaplecze komunikacyjne.
– Przez ostatnie lata starałem się doprowadzić do sytuacji w której miasto Starachowice będzie stać na to, aby wprowadzić bezpłatną komunikację miejską. Wcześniej jednak chciałem, abyśmy zrealizowali najważniejsze projekty komunikacyjne, czyli zakup 20 ekologicznych autobusów na CNG, budowę warsztatu, myjni i centrum dyspozytorskiego, budowę centrum komunikacyjnego Starachowice Dolne i Starachowice Wschodnie, budowę stacji tankowania autobusów CNG, przebudowę kilku ulic, budowę systemu ścieżek rowerowych i zakup rowerów miejskich – mówi.
Prezydent Materek podkreśla, że z bezpłatnej komunikacji będą mogli korzystać jedynie mieszkańcy miasta.
– Byłoby to docenienie wszystkich tych, którzy każdego roku, każdego dnia płacą podatki w Starachowicach. Komunikacja pozostałaby płatna dla osób, które podatków w Starachowicach nie odprowadzają – wyjaśnia.
Głównym celem wprowadzenia bezpłatnej komunikacji jest, jak podkreśla prezydent Starachowic, aspekt ekologiczny i zachęcenie starachowiczan do korzystania z publicznego transportu.
– Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej powinno przyczynić się do zwiększenia ilości pasażerów w autobusach i zmniejszenia liczby samochodów na ulicach – tłumaczy Marek Materek.
Wedle szacunków, bezpłatna komunikacja dla mieszkańców kosztować będzie budżet gminy około 2 milionów złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia