Ośrodek gimnastyki korekcyjnej do likwidacji. Co w zamian?

Zadania Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno – Kompensacyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim od września przejąć ma Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To pracownicy tej jednostki będą od nowego roku odpowiadać za usprawniania uczniów publicznych szkół podstawowych i korekcję wad postawy.

-Dysponujemy świetnymi, wykwalifikowanymi pracownikami, mamy świetną bazę. Mamy też świadomość, że nie wszyscy lubią pływać i są grypy, które chciałyby uprawiać inne dyscypliny sportowe. Będziemy chcieli zachęcić naszych dyrektorów i nauczycieli do współpracy, żeby dać ofertę dla tych dzieci i rodziców – zapowiadał w ubiegłym tygodniu w Radiu Ostrowiec Jarosław Górczyński, prezydent miasta. Dziś uchwałę intencyjną sprawie likwidacji ośrodka gimnastyki korekcyjnej, który funkcjonuje przy szkole podstawowej nr 5 na Ogrodach, przyjąć mają radni miejscy. Potrzebna będzie jeszcze pozytywna opinia kuratora oświaty.
Większość zajęć korekcyjnych miałaby być prowadzona w wodzie na basenie Rawszczyzna, ale do dyspozycji miałyby być także pozostałe obiekty MOSiR.
W tym roku szkolnym na zajęcia korekcyjne w ośrodku zapisanych jest 161 osób na ćwiczenia – prowadzone są 2 – 3 razy w tygodniu, ale 51 osób pojawia się na nich sporadycznie. Urzędnicy liczą, że zajęcia organizowane przez MOSIR będą bardziej atrakcyjne.
Skorzystać na zmianie ma też szkoła nr 5. Sale gimnastyki korekcyjnej mogą zostać przekształcone w sale do prowadzenia zajęć
wychowania fizycznego dla najmłodszych uczniów, którzy teraz ćwiczą na korytarzach.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia