Chcieli łapówkę za prawo jazdy. Wpadli w ręce policjantów

źródło zdjęcia: Pixabay

Ostrowieccy policjanci udaremnili próbę korupcji. W minioną środę zatrzymali dwóch mężczyzn: 41-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego i 52-letniego instruktora jednej ze szkół jazdy z Sandomierza.

Jak mówi Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu, mieli oni pomóc w załatwieniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kat. 'B’. Swoją usługę wycenili na 18 tysięcy złotych.
– Jak ustalili stróże prawa, 41-latek miał zatrzymać część pieniędzy dla siebie, a ponad 10 000 złotych przekazał 52- letniemu instruktorowi jednej ze szkół jazdy w Sandomierzu. Ten miał powoływać się na znajomości w ośrodku egzaminacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a pieniądze miały pomóc w bezproblemowym uzyskaniu uprawnień przez 43-latka – relacjonuje Rafał Dobrowolski.
Mundurowi ustalili również, że w przestępczy proceder zamieszanych jest jeszcze dwóch innych mężczyzn z powiatu sandomierskiego. W latach ubiegłych ta dwójka również zamieszana była w sprawy korupcyjne związane z ułatwianiem uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami.
Sprawą zajmuje się już prokuratura w Sandomierzu. Wszystkim zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia