Rok 2022 w powiecie ostrowieckim Rokiem Krzemionkowskim

Decyzją radnych powiatowych rok 2022 został ustanowiony Rokiem Krzemionkowskim w powiecie ostrowieckim. Radni podczas głosowania nad inicjatywą zarządu powiatu byli jednomyślni.

– W przyszłym roku mija sto lat od odkrycia krzemionkowskich kopalni przez profesora Jana Samsonowicza. Muzeum Historyczno-Archeologiczne będzie w tym roku organizowało szereg przedsięwzięć. Przyszły rok połączy ze sobą kilka bardzo znaczących wydarzeń od niedawnego wpisu obiektu na listę UNESCO przez otwarcie obiektu po remoncie, objęcie współprowadzeniem Krzemionek przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i właśnie stulecie odkrycia tego światowego zabytku i chcemy je wszystkie podkreślić – wyjaśnia Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Niedawne podpisanie umowy między władzami powiatu ostrowieckiego i ministrem kultury o współprowadzeniu i współfinansowaniu Muzeum Historyczno-Archeologicznego wymusiło także utworzenie nowego statutu jednostki i także uchwała w tej sprawie została dziś jednogłośnie przegłosowana.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia