MAN wyprodukuje dla Ostrowca autobusy z silnikiem diesla

Wczoraj  w ostrowieckim urzędzie miasta została podpisana umowa na wyprodukowanie i dostarczenie dziewięciu nowych autobusów z silnikiem diesla. Przypomnijmy, że przetarg wygrała firma MAN.

Jak mówił prezydent Jarosław Górczyński, nowe pojazdy pojawią się na ulicach Ostrowca najpóźniej w październiku przyszłego roku.

– Dzięki elastyczności firmy MAN i determinacji pracowników Urzędu Miasta udało się uzyskać po dwóch postępowaniach przetargowych satysfakcjonujące kwoty na zakup tych pojazdów. Oszczędziliśmy prawie milion 400 tysięcy złotych – wyjaśniał.
Małgorzata Durda, pełnomocniczka firmy MAN zapewniała, że nowe autobusy mieszkańcom Ostrowca przypadną do gustu, a model Lion’s City E to nowoczesny i oszczędny pojazd.
– Te autobusy też są wyposażone w moduł odzyskiwania energii, moduł hybrydowy, także będą zdecydowanie niskoemisyjne i myślę, że mieszkańcy odczują różnice w komforcie, gdy się będą do nich przesiadać – mówiła.
W porównaniu z innymi autobusami tego typu, oszczędności na paliwie mogą wynieść około 15 procent. Pojazdy produkowane będą w sąsiednich Starachowicach. Prezydent Górczyński podczas konferencji przypomniał, że do tej pory udało się rozstrzygnąć przetarg na zakup 6 autobusów z napędem hybrydowym, które dostarczy firma Solaris, a dziś zaplanowano rozstrzygnięcie przetargu na zakup ośmiu autobusów elektrycznych. Jak się dowiedzieliśmy, firma MAN również przystąpiła do tego przetargu.

Zakup nowych autobusów finansowany jest przy udziale środków europejskich w ramach programu 'Ekologiczny Transport Miejski’.
W sumie Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu dysponuje taborem ponad 40 autobusów.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia