MAN chce 20 milionów złotych za 8 autobusów elektrycznych dla Ostrowca

źródło zdjęcia: MAN

Dwie firmy chcą wyprodukować osiem autobusów elektrycznych dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu.

Dziś otwarto oferty na ich zakup i tak, jak informowaliśmy wcześniej, jednym z oferentów była firma MAN. Oprócz niej do przetargu stanęła także firma Solaris.
– Mamy powody do zadowolenia. Obie oferty opiewają na kwoty niższe, niż zakładany na ten cel budżet, czyli około 23,5 miliona złotych – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński i dodaje, że Solaris zaoferował wykonanie pojazdów za kwotę ponad 22 milionów 800 tysięcy złotych, natomiast MAN za 20 milionów 312 tysięcy, czyli aż 3 miliony mniej niż zakładany budżet.
Umowa z wybranym oferentem powinna zostać podpisana w ciągu 1,5 miesiąca.
Po tym wykonawca będzie miał 340 dni na wyprodukowanie i dostarczenie autobusów do Ostrowca.
Przypomnijmy, że to niejedyne autobusy, które obecnie zamawia miasto Wczoraj prezydent Jarosław Górczyński podpisał umowę z firmą MAN na dostarczenie 9 niskoemisyjnych diesli, a wcześniej przetarg na wyprodukowanie 6 autobusów hybrydowych wygrała firma Solaris.
Co więcej, to nie koniec planowanych zmian w liczącym ponad 40 autobusów taborze Miejskiego Zakładu Komunikacji. Samorząd stara się pozyskać pieniądze na zakup kolejnych 9 autobusów elektrycznych. To, czy dostanie na ten cel pieniądze dowiemy się w połowie przyszłego roku.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia