Piękni ludzie, piękne telefony i wielkie serca. Wielki Finał Gwiazdki Moc

—————————————————————————————————————————-

Numer konta „Gwiazdki Moc” do wpłat za wylicytowane przedmioty:
LGD Krzemienny Krąg 41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe „Gwiazdki Moc”

—————————————————————————————————————————-

Z udziałem dzieci, rodziców i opiekunów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się wielki finał tegorocznej, jubileuszowej, bo piątej już akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’.

W tym roku zbieraliśmy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z tej placówki. Chcemy pomóc w urządzeniu sali doświadczania świata, gdzie prowadzona będzie terapia uczniów. Dzięki wielkiemu sercu naszych Słuchaczy udało się zebrać wspaniałą kwotę 32 295 złotych z licytacji prowadzonych na antenie i Facebooku.

Ostatnim przedmiotem licytowanym na antenie był zestaw bożonarodzeniowy: wianek ze sznurka bawełnianego oraz komplet sześciu bombek wykonanych ręcznie na szydełku przez mieszkankę Wronowa panią Ludmiłę. Podarował go na licytację wójt gminy Krzysztof Gajewski.
W ostatnich sekundach audycji pani Dorota zaproponowała cenę 1800 zł. – Jestem tak wzruszony, że chciałbym do tej kwoty dorzucić od siebie 1 tysiąc złotych – nieoczekiwanie powiedział wójt Gajewski.
Wielkie 'ach’ i brawa rozległy się wówczas w radiowym studiu.
Kolejne 200 złotych zaoferowała pani Dorota, jeżeli dorzucimy niewylicytowany wcześniej domek z piernika i tak zestaw od wójta poszedł za 3 tysiące złotych

Przez cały tydzień na antenie Radia Ostrowiec licytowaliśmy piękne przedmioty podarowane przez mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Wśród nich 9 zestawów bombek własnoręcznie pomalowanych przez ostrowieckich artystów. Wielu z nich podkreślało, że z tym materiałem spotkali się po raz pierwszy, a udział w akcji był wyzwaniem i radością. Licytowane na antenie radia pierwszego dnia bombki pomalowane przez Marcina Jedlikowskiego poszły za 600 złotych.

Prawdziwych batalii w ciągu całego tygodnia licytacji na antenie Radia Ostrowiec nie brakowało. Nasi słuchacze walczyli o wartościowe rzeczy, jak voucher na pobyt w Zakopanem – w domku w Osadzie na Budzowskim Wierchu. Licytowaliśmy także maskotki czy stroiki wykonane przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Aż 2 tysiące złotych za jeden z nich dał Bałtowski Kompleks Turystyczny. Piękny obraz Jacka Kolatorowicza został zlicytowany aż za 3 tysiące złotych. Kupił go pan Adam.

Wczoraj na finał dnia licytowaliśmy płaskorzeźbę od prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Telefony się rozdzwoniły, a finalnie została ona wylicytowana za 4 tysiące złotych przez pana Mariusza Łatę, który reprezentował radnych miejskich z klubu KWW Jarosława Górczyńskiego. Wylicytowaną płaskorzeźbę postanowili przekazać dalej na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytację wspierali ostrowieccy harcerze z 41 drużyny harcerskiej w Ostrowcu.

Takich drużyn wspierających licytację gościliśmy w redakcji bardzo wiele. Dziś pięknie nam grały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Waśniowie, a także uczniowie SOSW. Ale tego nie odda słowo.

Licytacje prowadziliśmy nie tylko na antenie, ale także na Facebooku. Na przykład udział w audycji Trzy Winyle Marcina 'Rzywca’ Skarby’ w imieniu facebookowej grupy Stare Metale A.D. wylicytowała Pani Olga za 1400 złotych.

Pulę środków na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zasili też dochód z kalendarzy-cegiełek, które w cenie przynajmniej 30 złotych można było i wciąż można kupować w naszej redakcji w Galerii Łysica oraz w starostwie powiatowym, a także w zaprzyjaźnionych szkołach i przedszkolach, bo w akcję 'Gwiazdki Moc’ włączyły się ogromne ilości wielkich serc.

Współorganizatorem naszej akcji jest LGD Krzemienny Krąg.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

A to nie koniec, bo przynosili Państwo wiele pięknych przedmiotów do zlicytowania i będzie je jeszcze można licytować na naszym Facebooku od poniedziałku do środy,

Gwiazdki Moc to Wy! Dziękujemy…

Świąteczna akcja „Gwiazdki Moc” nie byłaby możliwa gdyby nie nasi wspaniali darczyńcy, partnerzy i przyjaciele, którzy przekazali na licytację piękne przedmioty.

A są to:
Market Mrówka, ulica Kilińskiego, Ostrowiec Świętokrzyski
Mateusz Ignacak, Młody Stolarz”, mlodystolarz03@gmail.com
Xtreme Fitness, Galeria Łysica, Al. 3 Maja 17, Ostrowiec Świętokrzyski
Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Ostrowiec Świętokrzyski, @impulsdomtreningu
Sklep Mały Robinson, Galeria Łysica, Al. 3 Maja 17, Ostrowiec Świętokrzyski
Miobio Spa&Wellness, www.miobio.pl
Polskie Srebro Złoto Świata Małgorzata Rapacz, Ostrowiec Świętokrzyski, www.polskie-srebro.pl
Kamyk, Ostrowiec Świętokrzyski, www.kamyk.pl
Osada na Budzowskim Wierchu, Aleksandra Kozera, www.osadatatraart.pl
DLF Invest, Bałtów, www.szwajcariabaltowska.pl
Adam Wojciechowski, www.facebook.com/rybyadamwojciechowski/
Jacek Kolatorowicz, e-mail: algiz66@wp.pl
Ewa Stawiarska, https://pl-pl.facebook.com/ewa.stawiarska.art/
Adam Spała, Fabryka Porcelany AS Ćmielów, www.as.cmielow.com.pl
Ewa Woźniak, https://pl-pl.facebook.com/kwiatekdokozucha
Marcin Jedlikowski, @marcin_jedlikowski
Robert Rzechowicz, https://pl-pl.facebook.com/robert.rzechowicz
Tomasz Kandyba
Zbigniew Sawaryn, https://pl-pl.facebook.com/zbigniew.sawaryn
Bartłomiej Kot
Marlena Kot
Bożena Kot
Piotr Kot
Edyta Rzechowicz
Paulina Bździkot, paulinabzdzikotdom@gmail.com
Mariusz Rokita, prezes KSZO
Marta Mucha i Michał Mucha, pasieka wędrowna Bzyk, sklep zoologiczny Egzotica
Jerzy Wójtowicz
Samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego z prezydentem Jarosławem Górczyńskim
Samorząd Bodzechowa z wójtem Jerzym Murzynem
Samorząd Waśniowa z wójtem Krzysztofem Gajewskim
Samorząd Ćmielowa z burmistrzem Joanną Suską
Samorząd Kunowa z burmistrzem Lechem Łodejem
Samorząd powiatowy ze starostą Marzeną Dębniak

Wszystkim Państwu ogromnie dziękujemy:-)

Zespół Radia Ostrowiec

/pcr/

Wszystkie licytacje

Poniedziałek, 13 grudnia 2021 Wtorek, 14 grudnia 2021 Środa, 15 grudnia 2021 Czwartek, 16 grudnia 2021 Piątek, 17 grudnia 2021

Podziel się

Ważne wydarzenia