Trwa budowa małej obwodnicy Ostrowca

Prace przy budowie małej obwodnicy Ostrowca wzdłuż drogi krajowej nr 9 idą pełną parą. Jak mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznika prasowa kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończyły się już w tamtym miejscu badania archeologiczne i saperskie, więc wykonawca mógł przystąpić do dalszych prac.

– Wykonawca zdjął już wierzchnią warstwę gleby z powierzchni stanowiącej około 20 procent całej inwestycji – podkreśla.
Małorzata Pawelec-Buras dodaje, że wykonawca deklaruje w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych, jeszcze w tym roku rozpoczęcie prac związanych z przekładaniem mediów i zagęszczaniem podłoża gruntowego.
Zasadnicze roboty budowlane mają rozpocząć się w przyszłym roku, a sama inwestycja ma zostać ukończona najpóźniej w połowie 2024 roku.
Przypomnijmy, że chodzi o odcinek od węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755, a zakończony na ul. Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9, będącej wylotem z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa.
Jego długość wyniesie blisko 3 kilometry. Planowana jest, m.in. budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.
Obwodnica kosztować będzie około 53 milionów złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia