Atak nożownika w Domu Pomocy Społecznej

Dramatyczne zdarzenie w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej. W ostatni wtorek doszło tam do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami skierowanych do ośrodka przez sąd do prac społecznych. Jeden z nich był nietrzeźwy i zaatakował drugiego z użyciem noża.

– W trakcie awantury najpierw 47-latek zranił w dłoń 44-latka, a ten zadał mu dwukrotnie cios nożem w okolicę brzucha. Wezwani na miejsce medycy, po udzieleniu mu pierwszej pomocy, zabrali obu mężczyzn do szpitala. Po badaniach 44-letni nożownik został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Sprawcy usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd Rejonowy w Ostrowcu zgodził się z wnioskiem prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. – Są to dwa obrażenia ciała w postaci dwóch rano kłuto-ciętych w okolicy brzucha po lewej stronie, penetrujących do jamy otrzewnej z równoczesnym zranieniem powłok i przecięciem ściany jelita cienkiego. Skutkowało to powstaniem choroby realnie zagrażającej życiu, także to są poważne obrażenia ciała – mówi Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ofiara nadal przebywa w szpitalu. Nożownikowi grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 3 lata.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia