Prawie 27 tysięcy złotych na nowości wydawnicze dla biblioteki w Ostrowcu

żródło: Facebook/ Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu pozyskała prawie 27 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków lub audiobooków w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0

– Podobnie jak w latach poprzednich przystąpiliśmy do kolejnej edycji programu. W tym roku wniosek był wyjątkowo analizowany przez stronę ministerialną, ale udało się. Pozyskaliśmy 26 tysięcy 900 złotych. Wszystko po to, żeby wzbogacić ofertę biblioteki. Każda złotówka jest ważna, a tu jak widać mamy dość pokaźny zastrzyk gotówki – podkreśla Paweł Górniak, dyrektor ostrowieckiej biblioteki. Dodaje, że warunkiem uzyskania pieniędzy było posiadanie wkładu własnego. Biblioteka dysponowała w tym roku kwotą 50 tysięcy złotych.

Placówka zakupiła już kilkadziesiąt nowych pozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a do końca roku pojawią się kolejne. – Kupujemy to wszystko, co w tej chwili cieszy się największą popularnością wśród czytelników. Wszystkie nowości z zakresu literatury pięknej, beletrystyki czy lektur szkolnych. Przypominam, że od tego roku zmienił się kanon lektur. Staramy się pozyskiwać nowości, aby nasza biblioteka była konkurencyjna – dodaje dyrektor Górniak.

Dodam, że Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu to druga pod względem wielkości i posiadanych zasobów biblioteka w województwie.

/paw/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia