Powiat ostrowiecki przed sezonem zimowym kupuje pługopiaskarkę

źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Powiat ostrowiecki kupuje pługopiaskarkę. Jak się okazuje, poniekąd wymusił to brak chętnych na odśnieżanie dróg w gminie Bałtów.

-Ponieważ w prowadzonych przez nas postępowaniach przetargowych na usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg w przypadku tej gminy nie wpłynęła żadna oferta. To postępowanie było trzykrotnie powtarzane i niestety nie mogliśmy liczyć na zlecenie tej usługi „na zewnątrz”. W związku z tym została podjęta decyzja o zakupie używanej pługopiaskarki – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju powiatu.
Na przetarg, dotyczący zakupu wpłynęła tylko jedna oferta i mieści się w zakładanym na ten cel budżecie. Kosztować będzie ponad 221 tysięcy złotych.
Samorząd powiatowy nie wyklucza w przyszłości rozbudowy floty pojazdów do zimowego utrzymania dróg, aby systematycznie uniezależniać się od firm zewnętrznych.
Przetarg na zakup pługopiaskarki starostwo chce rozstrzygnąć jeszcze w tym tygodniu, aby – w razie pogorszenia pogody – pojazd jak najszybciej mógł wyjechać na drogi.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia