Ruszył program bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Tymczasem nie wszystkie punkty mają preparaty

żródło: pixabay.com

Od wczoraj każda osoba, która ukończyła 18 lat może bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie. W Ostrowcu preparat można przyjąć w kilkunastu punktach, których dokładne adresy znajdziemy na stronie pacjent.gov.pl Jednak nie wszystkie placówki są na to gotowe.

Klinika Cud-Med przy ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu nie posiada jeszcze szczepionek, z kolei w przychodni Rodzina na os. Słonecznym, os. Ogrody i ulicy Klimkiewiczowskiej bezpłatne szczepienia ruszą dopiero od jutra. – Zamówiliśmy w poniedziałek 40 szczepionek, mają do nas dotrzeć w czwartek. Tego dnia ruszą też szczepienia – mówi dr Małgorzata Krysa-Kowal, prezes przychodni Rodzina. Przychodnia Novomed zaczęła szczepić przeciwko grypie dziś popołudniu. – Dziś dotarły do nas preparaty, a zamówiliśmy ich 80. Dziś zaszczepiło się 4 mieszkańców miasta, jutro chęć przyjęcia preparatu zgłosiło 40 osób – informuje dr Krzysztof Huszaluk, prezes przychodni Novomed. Dodaje, że na szczepienie nie trzeba się zapisywać, ale warto zadzwonić, żeby upewnić się czy szczepionki są dostępne. Preparaty będą zamawiane cyklicznie, zgodnie z zapotrzebowaniem – podkreśla szef Novomedu.

Zanim więc zdecydujecie się na szczepienie i odwiedziny w wybranym punkcie warto skontaktować się telefonicznie, aby ustalić czy dana placówka dysponuje już preparatami przeciw grypie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia