Bezpłatne szczepienie przeciw grypie dostępne dla wszystkich pełnoletnich osób

żródło: pixabay.com

Od dziś (23 listopada) wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Natomiast dzieci i młodzież w wieku od 6. miesiąca życia do 18 r. życia mają prawo do 50-proc. zniżki.

– Mamy dość aktywny sezon infekcyjny, gdzie zbiegły nam się grypa i covid. Chcemy, by jak najwięcej osób mogło ochronić się przed nimi, aby nawet jeśli zachorują to infekcja miała łagodny przebieg, stąd decyzja o bezpłatnych szczepieniach dla osób dorosłych – mówi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału NFZ. Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć skierowania czy recepty na szczepionkę. – Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin – dodaje Beata Szczepanek. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu. Lista punktów szczepień wraz z mapą ponad 3000 punktów, w których można przyjąć preparat przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

W samym Ostrowcu jest 13 takich punktów szczepień – informuje rzecznik świętokrzyskiego NFZ.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia