Święto Niepodległości w Ostrowcu na sportowo

Blisko 400-tu miłośników biegania uczciło wczoraj 103. rocznicę odzyskania niepodległości biorąc udział w Ostrowieckich Biegach Niepodległości na dystansie 10 km i marszu nordic walking.

– W biegu wzięło udział i ukończyło go 295 biegaczy i biegaczek. Natomiast amatorów maszerowania z kijkami mieliśmy 102 osoby – informuje Grzegorz Bażant z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród biegaczy nie zabrakło także uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, którzy od kilku lat aktywnie uczestniczą w tym wydarzeniu. – Przygotowaliśmy do tegorocznego biegu dwóch zawodników na dystansie 10 km, zaś w marszu wystartuje jedna uczennica. Postanowiliśmy, że każdego roku będziemy brali udział w biegach. Pogoda idealna, aczkolwiek żadna pogoda nam nie straszna. Biegaliśmy w różnych warunkach, zarówno w deszczu, śniegu czy podczas mrozów – mówił podczas przygotowań do biegu Ernest Krajewski, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu.

Na mecie każdy z uczestników odebrał pamiątkowy medal. Najlepsi dostali także nagrody finansowe.
To była już 8 edycja Ostrowieckich Biegów Niepodległości. Pierwsze dwie odbywały się w Paku Miejskim. Kolejne edycje odbywały się już na ulicach miasta. Warto dodać, że w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie organizowano biegów dla dzieci.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia