Ruszają prace wykończeniowe w remontowanym ZDKu. Galeria zdjęć

Roboty budowlane na terenie Zakładowego Domu Kultury idą zgodnie z planem i wygląda na to, że kino Etiuda, Centrum Tradycji Hutnictwa, Otwarta Strefa Aktywności i wszystkie pomieszczenia powinny zostać oddane do użytku mieszkańcom w lipcu przyszłego roku.

Modernizujemy obiekt, który został wybudowany przed II wojną światową i cieszył wiele pokoleń mieszkańców. To inwestycja warta 21 milionów złotych i ta kwota mówi sama za siebie – zauważył dziś na konferencji prasowej we wnętrzach modernizowanego obiektu Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Artur Bławat, prezes firmy Anna-Bud, która jest wykonawcą inwestycji, cieszył się, że najtrudniejszy etap robót, związany z wyburzeniami i wzmocnieniem konstrukcji mają już za sobą. Końca dobiegają prace na dachu i związane ze stolarką okienną i drzwiową. Prowadzone są roboty wykończeniowe, a także przy instalacjach. Zakontraktowana jest też firma, która wykonuje elementy wystawy CTH. – Mimo poważnych trudności z dostawami materiałów, mam nadzieję, że uda nam się dotrzymać wszystkich terminów – podkreślał prezes Bławat. – Szalejące wzrosty cen oraz brak towarów sprawiają nam bardzo duże problemy i nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że dalsze dostawy będziemy otrzymywać na czas. Do tej pory to się udawało i liczymy, że będzie tak do końca inwestycji – dodał.
– Przez galopujące ceny budowanie i inwestowanie to dziś trudny proces – przyznał z kolei prezydent Górczyński. – Śmiem twierdzić, że gdybyśmy dziś otworzyli oferty w przetargu na to zadanie, to nie wiem, czy znalazłaby się firma, która zaoferowałaby się go podjąć za mniej niż dwukrotność obecnej ceny, czyli za 40 milionów złotych – mówił prezydent dziękując za zaangażowanie prezesowi Anna-Bud. Firma ta w Ostrowcu realizuje jeszcze jedną potężną inwestycję – budowę sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

/mag/

Ważne wydarzenia