„Laboratoria przyszłości” powstaną w gminie Bodzechów

żródło: pixabay.com

Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bodzechów będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie, zdobywając w ten sposób praktyczne umiejętności. Samorząd pozyskał 236 tysięcy złotych na utworzenie nowoczesnych pracowni technicznych w 4 szkołach w ramach programu 'Laboratoria przyszłości’.

– Jest to nowe zadanie stworzone przez MEN. Głównym celem jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów w obszarze STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, robotyka oraz matematyka). W ramach tego programu nasze szkoły będą mogły uzyskać wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, które jest niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży – mówi Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty w Bodzechowie.
Dodaje, że spośród 175 pozycji szkoły będą mogły wybrać dowolny sprzęt, m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty czy też sprzęt do nagrań.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczy na ten cel ponad miliard złotych. Jak informuje Sylwia Masternak wsparcie zostanie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości.

/paw/

Ważne wydarzenia