Z Piotrem Mareckim o jego niezwykłych podróżach

Ostrowiecki Klub Tygodnika Powszechnego wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną organizuje w najbliższą środę spotkanie autorskie z profesorem Piotrem Mareckim, autorem książek 'Polska przydrożna” i 'Romantika” i właśnie tych pozycji dotyczyć będzie wizyta pisarza w Ostrowcu.

– Pierwsza z tych książek opowiada o takiej samotnej podróży samochodem przez Polskę powiatową, podczas której Piotr Marecki spotyka wiele osób, odbywa ciekawe rozmowy i dokumentuje tę podróż. Druga to już nietypowa historia podróży poślubnej od Beskidu Niskiego po huculszczyznę, podczas której Piotr i Ola rejestrują mijane krajobrazy i zwracają uwagę na lokalną architekturę wschodniej prowincji – mówi Kamil Stelmasik, twórca Klubu Tygodnika Powszechnego w Ostrowcu.
Piotr Marecki jako profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim zajmuje się mediami cyfrowymi. Jest także redaktorem naczelnym wydawnictwa Korporacja Ha!art. Tworzy literaturę eksperymentalną, m.in. boty, generatory tekstu, poezję techniką flarf, gry.
Spotkanie 27 października odbędzie się o godz. 18:00 w czytelni głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowieckim Browarze Kultury. Spotkanie z Piotrem Mareckim jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Działacze Klubu Tygodnika Powszechnego pracują też nad organizacją kolejnego spotkania, tym razem z fizykiem atmosfery i klimatologiem profesorem Szymonem Malinowskim.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia