Znamy listę zadań, na realizację których samorządy otrzymają pieniądze z Polskiego Ładu

źródło zdjęcia: Pixabay

Będzie przebudowa miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu, czyli Alei 3 Maja i Radwana. O inwestycjach, które zostaną sfinansowane w ramach programu Polski Ład w pierwszej transzy poinformował dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Województwo świętokrzyskie na przebudowę drogi 754 otrzymało blisko 87 milionów złotych.
-Cieszę się, że ten projekt został dofinansowany i zyskał uznanie, bo to jest strategiczna inwestycja dla miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, więc w tym przypadku mogę jedynie dziękować, bo kwota dofinansowania, jak i ogromny zakres tego zadania mówią same za siebie – komentuje Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Z tego samego programu środki otrzymała każda z gmin powiatu ostrowieckiego oraz samorząd powiatowy, który planuje budowę stadionu sportowego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego. Powiat na to zadanie otrzymał ponad 16 milionów złotych. Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki wyjaśnia, że powstanie tam bieżnia, treningowe boisko do gry w piłkę nożną oraz dwa boiska wielofunkcyjne z zapleczem. Modernizacji doczekają się także hale sportowe.
– Modernizacji doczekają się hale sportowe przy Szkole Mistrzostwa Sportowego, jak i Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kilińskiego. Cieszę się, że dostaliśmy te pieniądze, ubolewam jednak, że nie dostaliśmy środków na remonty dróg – mówi.
Powiat wnioskował na remonty dróg o ponad 30 milionów złotych. Nie udało się także pozyskać pieniędzy na budowę ścieżki rowerowej na Dębową Wolę.
Ostrowiec otrzymał blisko 12 milionów złotych na budowę odnawialnych źródeł energii.
– Chcemy na naszych obiektach zamontować 30 kompletów instalacji paneli fotowoltaicznych o zróżnicowanej mocy na budynkach użyteczności publicznej, czyli na budynkach wszystkich naszych szkół i przedszkoli, na budynkach sportowych, między innymi na pływalni Rawszczyzna i innych obiektach. Widzimy dzisiaj jakie są ceny energii i jak to wszystko drożeje, więc myślę, że ten projekt pozwoli ograniczyć koszty energii elektrycznej. Będzie to duże wsparcie dla naszych placówek, które coraz więcej płacą za energię elektryczną. – wyjaśnia prezydent Jarosław Górczyński.
Gmina Bałtów otrzymała ponad 9 milionów złotych na przebudowę oczyszczalni ścieków w Skarbce.
W gminie Kunów za nieco ponad 7,5 mln. zł zostanie zrealizowany 2 etap budowy kanalizacji w Janiku, a gmina Ćmielów dostała blisko 5 milionów złotych na rewitalizację Ćmielowa.
Ponad 4,5 miliona złotych otrzymała gmina Waśniów na modernizację infrastruktury kulturalnej.
Gmina Bodzechów – ponad 2 miliony przeznaczy na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej.

/bart/

Ważne wydarzenia