Pobiegli po szczęście

Sześć i pół tysiąca złotych udało się zebrać podczas niedzielnego „Dyniowego Biegu po Szczęście”, którego inicjatorami było Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu.

Przypomnijmy, celem akcji było pozyskanie środków na dodatkowe terapie wspomagające rozwój i na rehabilitację uczniów tej placówki, które nie są objęte subwencją oświatową.
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przygotowali wiele atrakcji dla uczestników imprezy. Było można spróbować marynowanej dyni, zajadać się pysznymi ciasteczkami z dyni, czy skosztować innych smakołyków. Był też kiermasz gadżetów takich jak: makramy, ręcznie plecione lalki czy serduszka.
Dyniowy bieg po szczęście i marsz Nordic Walking na dystansie 5 km ukończyło 132 osoby. Wygrał Przemysław Pronobis, drugi był Norbert Łojek, a trzeci Karol Grabda. Najszybsza wśród kobiet była Justyna Słowik, na drugim stopniu podium znalazła się Iza Komar, a trzecia była Anna Staniewska. W biegu na jeden kilometr wystartowało 300 osób. Były to całe rodziny z dziećmi, przyjaciółmi i znajomymi.
Impreza odbywała się po raz drugi, a Radio Ostrowiec sprawowało nad wydarzeniem patronat medialny.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia