Zbiórka pieniędzy na rzecz migrantów

źródło: https://www.pah.org.pl

W całym kraju Polska Akcja Humanitarna uruchamia zbiórkę pieniędzy na pomoc migrantom, którzy koczują w lasach na polsko-białoruskiej granicy. – Sytuacja humanitarna na granicy stale się pogarsza. Bezpośrednio zagraża życiu uciekinierów, ponieważ nie są oni przygotowani na długotrwałe przebywanie w tak trudnych warunkach. Panują bardzo niskie temperatury, ludziom brakuje ciepłych ubrań, leków, żywności i wody. Szczególnie zagrożone są kobiety, w tym kobiety w ciąży, jak i najmłodsze dzieci, narażone na hipotermię i odwodnienie – informuje Helena Krajewska z PAH.

– Za pozyskane środki będziemy kupować m.in. racje żywnościowe,ubrania, śpiwory i karimaty. Już w tej chwili zakupiliśmy około 100 śpiworów, klimat i racji żywnościowych. Nie organizujemy zbiórki darów, ponieważ wszystkie te rzeczy są kupowane jako nowe i odpowiadające na potrzeby zgłoszone przez osoby, które na co dzień pracując migrantami – dodaje.

Polska Akcja Humanitarna chce pomóc także uchodźcom, którzy przebywają w ośrodkach dla cudzoziemców.
– Część środków zostanie przeznaczona na wsparcie osób znajdujących się w ośrodkach dla cudzoziemców, np. na sfinansowanie wizyt lekarskich czy konsultacje z psychologiem – mówi Helena Krajewska.

Przy pomocy migrantom PAH współpracuje z wrocławskim Stowarzyszeniem TRATWA, utworzonym po tragicznej powodzi we Wrocławiu w 1997 r. A pomóc można wpłacając na konto lub poprzez zbiórkę na facebooku.

Wesprzyj pomoc PAH dla migrantów:
– Wpłać poprzez stronę PAH: www.pah.org.pl/wplac/?form=sos-granica
– Przez zbiórkę na portalu Facebook www.facebook.com/donate/863761751169910/
– Przelewem na konto nr: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z dopiskiem 'SOS Granica”

/joge/

 

Ważne wydarzenia