Kolejna edycja „Dyniowego biegu po szczęście”

źródło: Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zespół Szkół Specjalnych wraz ze Stowarzyszeniem Ostrobiec poprzez akcje charytatywne chce pozyskać dodatkowe środki na dodatkowe zajęcia terapeutyczne dla swoich podopiecznych, na które nie otrzymują funduszy z ministerstwa, a które mają bardzo dobry wpływ na dzieci.

– Mamy  Zooterapie takie jak Hipoterapia, czyli jazda na koniu, Dogoterapia i Felinoterapia. Wszystkie te terapie nie są uwzględnione z funduszy Ministerstwa.  My mamy tylko terapie podstawowe – mówi Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektorka placówki.

Bieg w kilku formach odbędzie się w niedziele 24 października na Gutwinie. Pierwsza to klasyczny bieg na dystansie 5 kilometrów. Druga to bieg wolny dookoła stawu na dystansie 1 kilometra, trzecia to marsz z kijkami nordic walking.
Wpłaty startowe za udział w biegu oraz marszu będą w całości przeznaczone na organizację zajęć, a na biegi można się zapisywać poprzez stronę stowarzyszenia Ostrobiec. Ale to nie koniec atrakcji, które tego dnia zaplanowano na Gutwinie.

– Wiele instytucji podejmuje z nami współpracę.  Instytucje takie jak Koło Gospodyń Wiejskich, Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości  chcą z nami organizować różne akcje m.in.  sprzedaż ciastek,  które w jakiś sposób będą opłacone. Mam nadzieje, że datki i ich wysokość będzie dobrowolna – podkreśla dyrektor Wykrota – Skóra.

Obecnie do placówki przy ulicy Iłżeckiej uczęszcza około 80-ciorga podopiecznych. To dzieci z umiarkowanym, średnim i ciężkim stopniem upośledzenia.

/joge/

Ważne wydarzenia