Wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Sprawca pijany i prawdopodobnie pod wpływem narkotyków

Zdjęcia nadesłane przez słuchacza.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Polnej i Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim, w wyniku którego zginął 75-letni mężczyzna.

Policja otrzymała zgłoszenie około 2:20.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW, 19-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 32-latkowi prawidłowo jadącemu pojazdem marki Volvo, którym podróżowały cztery osoby – informuje Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, a dwóch pasażerów Volvo: 36-latek i 75-latek, zostali zabrani do szpitala, gdzie wskutek odniesionych obrażeń starszy z mężczyzn zmarł. 19-letni kierowca BMW został schwytany przez policjantów dopiero godzinę później. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wstępne badania wykazały, że mógł on być także pod działaniem narkotyków. Zatrzymani zostali też pasażerowie niemieckiego pojazdu: dwie 18-latki i 22-latek, przy którym znaleziono porcję marihuany.
Policja obecnie wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

[AKTUALIZACJA 13:00] Jedna z zatrzymanych 18-latek podróżująca BMW została w trakcie wykonywanych czynności przewieziona do szpitala. Uskarżała się na ból pleców.

/bart/

Ważne wydarzenia