„Babki z Krzemienia” – uroczyste podsumowanie projektu

W piątek w siedzibie LGD Krzemienny Krąg uroczyście, i bardzo smacznie podsumowany został projekt 'Babki z Krzemienia’, w którym uczestniczyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Krzemiennego Kręgu.

Organizatorem dwuletniego przedsięwzięcia było Centrum Rozwoju Regionalnego 'Edu-Bałt’ przy partnerstwie LGD Krzemienny Krąg, a w jego ramach kobiety uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, zielarskich, uczyły się od ekspertów, gotowały, tworzyły naturalne kosmetyki i zwiedzały kraj.

– Był to projekt nietuzinkowy. Jego celem było wprowadzenie elementów edukacji i przedsiębiorczości. Chcieliśmy pokazać, że nabyte umiejętności mogą przynieść dochód uczestniczkom naszych warsztatów- mówi Jarosław Kuba, prezes LGD Krzemienny Krąg.

Uczestniczki na spotkanie przygotowały pyszne potrawy. Na stołach prezentowały się placki, sałatki i zimne przekąski. Z udziału w projekcie 'Babki z krzemienia’ wyniosły same pozytywne doświadczenia. Pani Henryka i Alicja zgodnie twierdzą, że udział w tych działaniach dał im dużo radości. Stworzył możliwość nabycia nowych umiejętności, poznania ciekawych miejsc i ludzi.
Projekt „Babki z Krzemienia” finansowany był z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia