Szczepionek przeciwko grypie jeszcze nie ma – a zainteresowanie rośnie

Pacjenci coraz częściej pytają o szczepienia przeciwko grypie.

– Zainteresowanie preparatem jest bardzo duże. Na razie jednak nie ma ich na stanie – mówi Patrycja Konieczna, farmaceutka z apteki Dr. Max w Ostrowcu Św., która realizuje program szczepień w mieście. Dodaje, że szczepionkę posiadają tylko wybrane apteki.

Przypomnijmy, że resort zdrowia wprowadził ograniczenia w sprzedaży szczepionek na grypę. Farmaceuta może wydać jeden preparat na jednego pacjenta. Wyjątkiem są dzieci do 9 roku życia, które muszą przyjąć dwie dawki szczepionki.

Jeśli zaś chodzi o szczepienia przeciwko Covid-19 to zainteresowanie mieszkańców jest mniejsze niż na początku wakacji. – Najwięcej osób pytało o szczepionkę w okresie letnim, kiedy wyjeżdżało na zagraniczne wczasy – tłumaczy Patrycja Konieczna, dodając, że nie posiadają w tym momencie w swoich zasobach jednodawnkowego preparatu firmy Jonhson&Jonhson. Czekają na dostawę.

Przypomnijmy, że szczepienia pacjentów w aptekach na terenie Ostrowca realizowane są jeszcze przez dwie inne placówki – aptekę przy ulicy Mickiewicza 24 oraz w placówce w Denkowie przy tamtejszym Rynku.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia